یک کارگردان خبره پروژه ناتمام کیوبریک را به نمایش درمی آورد

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه ۹۵/۲/۲۹ | تعداد بازدید 1326

پس از ساخت فیلم «۲۰۰۱: یک اودیسه فضایی» که بزرگترین پروژه استنلی کیوبریک بود، او نتوانست فیلم «ناپلئون» را که درباره امپراطور فرانسوی، ناپلئون بناپارت، بود به اتمام برساند. او فیلمنامه ان را نوشت، محل فیلمبرداری را نیز تعیین کرد، از جک نیکلسون خواست تا به عنوان نقش اول این فیلم بازی کند و حتی ۵۰ هزار نفر را نیز برای لشگر ارتش رومانی در نظر گرفته بود. 
این فیلم یکی از معروف ترین فیلم هایی بود که هیچ گاه ساخته نشد اما در سال های اخیر استیون اسپیلبرگ اعلام کرد که می خواهد با خانواده کیوبریک کار کرده و این فیلم را بر اساس فیلنامه اش به یک مینی سریال برای کانال HBO بدل کند. اسپیلبرگ می خواست کارگردان «گتسبی بزرگ» یعنی باز لورمن هدایت این فیلم را نیز در دست بگیرد، اما گویا چنین نشد. 
در نهایت گزارش شد که فیلم ناپلئون کیوبریک در قالب یک مینی سریال ۶ ساعته به کارگردانی کری فوکوناگا که هدایت «True Detective» و «Beast of no nation» را بر عهده داشته است به نمایش درمی آید. 
کانال HBO هنوز پاسخی در این رابطه به خبرنگاران نداده است. فیلمبرداری و مستندسازی از گذشته نیز کاری بس دشوار است. بنابراین تاییدیه ای از این خبر هنوز در دسترس نیست. اما آنطور که به نظر می رسد HBO توانایی به نمایش درآوردن این پروژه را داشته و شاید مینی سریال بهترین شیوه برای ارائه این پروژه باشد

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟